Preskočiť na obsah

Dnes to VYPUKNE! Federálne derby, v ktorom ide o všetko!

Pôjde o všetko! Česi a Slováci dnes na 90 minút zabudnú, že sú “bratia”. Dnes to bude súboj o prežitie a nikto nikomu určite nič nedaruje. Potvrdzujú to aj vyjadrenia samotných aktérov tohto stretnutia.

Diváci sa majú na čo tešiť! Dnes vybehnú na ihrisko futbalisti Česka a Slovenska a odohrajú proti sebe zápas Ligy národov. Hrá sa naozaj o veľa. Liga národov je špecifická tým, že klub, ktorý skončí na prvom mieste, automaticky postupuje do vyššej výkonnostnej skupiny. V tejto skupine je to Ukrajina, ktorá porazila Česko v oboch zápasoch a to výsledkami 2:1 a 1:0. Slovensko jej taktiež podľahlo 0:1, ale v odvete ju na štadióne Antona Malatinského v Trnave rozbilo 4:1 po výbornom kolektívnom výkone. Vzájomný zápas Slovenska a Česka sa, žiaľ, skončil prehrou 1:2.

Správny muž na správnom mieste

Nový slovenský tréner Pavel Hapal zažil premiéru ako z rozprávky. Hneď vo svojom prvom zápase urobil dojem na slovenských fanúšikov a len potvrdil to, že je to muž na správnom mieste. Vykonal hneď pár zmien v zostave, ktoré sa mu nakoniec vyplatili.

Priestor dal mladému odchovancovi Žiliny Dávidovi Hanckovi a azda najviac prekvapujúcou zmenou bol Adam Zreľák na hrote. Ten svojim napádaním a snahou robil veľké problémy súperovej obrane a potvrdil to aj krásnym gólom v druhom polčase.  Pravdepodobne najviac sledovaný bol návrat “neposlušného” syna Miroslava Stocha.

Hráči sú namotivovaní

Dlhoročná opora zadných radov Peter Pekarík sa vyjadril, že chlapci sa snažili urobiť chuť na derby výhrou s Ukrajinou, čo sa im aj podarilo. Uvedomuje si však silu súpera: „Samozrejme, aj Česko zvládlo náročný súboj proti Poľsku, čiže obe mužstvá sa dobre namotivovali pred derby. Fanúšikovia sa majú na čo tešiť. Verím, že to skončí lepšie pre nás”, povedal pre sport.sk.

Otázny štart Kucku a Lobotku

Otázne sú štarty dvoch opôr stredných radov Juraja Kucku a Stana Lobotku. Prvý menovaný musel striedať v zápase s Ukrajinou už v 30. minúte pre narazený stehenný sval. Stano Lobotka je zranený už dlhšie a preto sa doteraz nevie, či nastúpi v základnej zostave.

Nie je na čo čakať!

Pokiaľ sa chceme udržať v B skupine, dnes musia naši chlapci ukázať maximum zo svojho futbalového umenia.  Strelec prvého gólu proti Ukrajine Albert Rusnák si to taktiež uvedomuje: “V Česku pôjde o všetko. Sústredili sme sa na Ukrajinu, teraz myslíme len a len na zápas proti Česku,” ďalej pokračoval: “Osobne sa už na ten zápas teším, to isté si myslím aj o celom našom tíme, pretože je to veľké derby na krásnom štadióne a ide o veľa. Už sa neviem dočkať,“ vyznal sa pre sport.sk

Nech to už dopadne akokoľvek, veríme, že uvidíme krásny futbal, po ktorom budeme všetci spokojní. Úvodný výkop zápasu je o 20:45 na pražskom štadióne Eden.

Zdroj: sport.sk | Foto: Facebook

Pamätám si, ako nám naša triedna učiteľka na 1. stupni neustále hovorila, že "človek sa učí celý život." Aj to si pamätám, že vtedy ma táto jej hláška nesmierne otravovala. A teraz? Teraz by som moju učiteľku objal a vypočul každú jej radu.
Je fajn cibriť mozog. Aj preto pre vás tak rád zostavujem rôzne vedomostné úlohy. Moja učiteľka by bola pyšná.