Fanúšikovia sú v EXTÁZE! Slovenskí futbalisti vyhrali v Severnom Írsku a postupujú na EURO

slovensko postupilo na ME 2020

SLOVENSKO! JE TO TAM! FANTÁZIA! BRAVÓ! ĎAKUJEME! Tieto heslá momentálne skandujú zrejme všetci futbaloví fanúšikovia na Slovensku. Naša krajina bude súčasťou nadchádzajúcich futbalových Majstrovstiev Európy. O všetkom rozhodla výhra našich futbalistov v Severnom Írsku.

Slovenskí futbalisti vybehli na štadión v Belfaste v tejto zostave: Marek Rodák, Peter Pekrík, Ľubomír Šatka, Milan Škriniar, Tomáš Hubočan, Stano Lobotka, Juraj Kucka, Albert Rusnák, Marek Hamšík, Robo Mak a Ondrej Duda.

Hrdinom Michal Ďuriš

Už v 17. minúte sa presadil Juraj Kucka, ktorý ako tank prenikol severoírskou obranou a nekompromisne zakončil k ľavej tyči brankára. Od tohto momentu sa do nás super zahryzol a neustále podkuroval našej obrane na čele s brankárom Rodákom.

Naši chlapci však domácich do vážnejších šancí nepúšťali a výsledok 1:0 strážili do 87. minúty. Len tri minúty pred koncom si dal nešťastný vlastný gól Milan Škriniar a zápas sa prehupol do predĺženia. V ňom sa nám podarilo streliť druhý gól, ktorý zaznamenal v 110. minúte striedajúci Michal Ďuriš. V závere tejto drámy už ďalší gól nepadol.

Slovensko tak bude SÚČASŤOU MAJSTROVSTIEV EURÓPY! Chlapci, ĎAKUJEME!