Preskočiť na obsah

Fanúšikovia sú v EXTÁZE! Slovenskí futbalisti vyhrali v Severnom Írsku a postupujú na EURO

SLOVENSKO! JE TO TAM! FANTÁZIA! BRAVÓ! ĎAKUJEME! Tieto heslá momentálne skandujú zrejme všetci futbaloví fanúšikovia na Slovensku. Naša krajina bude súčasťou nadchádzajúcich futbalových Majstrovstiev Európy. O všetkom rozhodla výhra našich futbalistov v Severnom Írsku.

Slovenskí futbalisti vybehli na štadión v Belfaste v tejto zostave: Marek Rodák, Peter Pekrík, Ľubomír Šatka, Milan Škriniar, Tomáš Hubočan, Stano Lobotka, Juraj Kucka, Albert Rusnák, Marek Hamšík, Robo Mak a Ondrej Duda.

Hrdinom Michal Ďuriš

Už v 17. minúte sa presadil Juraj Kucka, ktorý ako tank prenikol severoírskou obranou a nekompromisne zakončil k ľavej tyči brankára. Od tohto momentu sa do nás super zahryzol a neustále podkuroval našej obrane na čele s brankárom Rodákom.

Naši chlapci však domácich do vážnejších šancí nepúšťali a výsledok 1:0 strážili do 87. minúty. Len tri minúty pred koncom si dal nešťastný vlastný gól Milan Škriniar a zápas sa prehupol do predĺženia. V ňom sa nám podarilo streliť druhý gól, ktorý zaznamenal v 110. minúte striedajúci Michal Ďuriš. V závere tejto drámy už ďalší gól nepadol.

Slovensko tak bude SÚČASŤOU MAJSTROVSTIEV EURÓPY! Chlapci, ĎAKUJEME!