Preskočiť na obsah

JE DOBOJOVANÉ! Hokejový svet spoznal nového MAJSTRA SVETA!

26. mája 2019 bolo na programe finále v poradí už 83. majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji. V ňom proti sebe narazili tímy Kanady a Fínska. Pokiaľ Kanaďania nedali v semifinále šancu Čechom a vyhrali jednoznačne 5:1, Fíni po nečakanom a tesnom výsledku 1:0 vyradili z hry o zlato favorizovaný a hviezdami nabitý tím Rusov.

Zostavy na fiánle MS 2019

Kanada: Murray – Fabbro, Theodore, Severson, Nurse, Stecher, Chabot, Myers – Mantha, Turris, McCann – Stone, Dubois, Marchessault – Reinhart, Couturier, Cirelli – Joseph, Strome, Henrique – Jost

Fínsko: Lankinen – Hakanpää, Koivisto, Ohtamaa, Lehtonen, Lindbohm, Jokiharju, Mikkola, Kaski – Kiviranta, Lammikko, Anttila – Ojamäki, Tyrväinen, Rajala – Kakko, Manninen, Pesonen – Savinainen, Sallinen, Kuusela

Samotné finále na bratislavskom štadióne Ondreja Nepelu sa začalo 20.15 nášho času. V úvodnej tretine nebol núdza o zaujímavé momenty, provokácie hráčov na oboch stranách.

V 5. minúte mali Fíni veľkú šancu ujať sa vedenia, keď v 5. minúte mali možnosť trestného strieľania. Obranca Kaski však zlyhal. Následne prišiel treste. V 11. minúte sa presadil obranca Shea Theodore a Kanada išla do vedenia 1:0.

V 2. tretine Fínom netrvalo dlho a v 3. minúte vyrovnali stav na 1:1. V presilovej hre sa gólovo presadil kapitán “Suomi” Anttila. Do konca tretiny sa už nikomu nepodarilo skórovať a to aj napriek niekoľkým vyloženým šanciam na oboch stranách.

V poslednom 3. dejstve sa opäť predviedol fínsky kapitán Marko Anttila a rovnako ako v 2. tretine, tak aj v tej tretej sa mu podarilo skórovať v 3. minúte. Kanaďania síce tlačili, no bez úspechu. V 16. minúte znova udreli Fíni a gólom Pesonena vyhrali 3:1 a stali sa MAJSTRAMI SVETA pre rok 2019! Gratulujeme!

Kanada – Fínsko 1:0

Kanada – Fínsko 1:1

Kanada – Fínsko 1:2

Video/Foto: Twitter, Instagram

Viete, čo raz povedal grécky filozof Platón? "Vedomosti získané na základe donútenia sa neudržia na mysli." Tak sa pokojne usaďte a ak máte čas a kľud, otvorte si niektorú z mojich vedomostných úloh. Ale do ničoho vás nenútim.