Preskočiť na obsah

Na reakcii slovenského obrancu sa baví celý národ: Všimli ste si to aj vy?

Slovenskí hokejoví reprezentanti predvádzajú na svetovom šampionáte vskutku oduševnené výkony. Najprv parádna výhra nad USA 4:1 a potom síce prehra s Fínmi 2:4, ale po heroickom výkone našich.

Vyzerá to tak, že naši chlapci našli potrebnú pohodu a turnajom môžu kráčať ešte veľmi dlho. Svedčia o tom aj ich fantastické výkony na ľade, ktoré tešia všetkých slovenských fanúšikov.

V zápase s Fínmi vyrovnával stav na 2:2 v 40. minúte obranca Martin Marinčin. Jeho gól však museli rozhodcovia na podnet fínskeho trénera analyzovať prostredníctvom videa. Niekoľko minút sa nehralo a všetci hokejisti spoločne s fanúšikmi tŕpli, či gól bude uznaný.

Napokon všetko dobre dopadlo a Slováci vyrovnali zápas na 2:2. Najviac si uľavil samotný autor gólu Marinčin, čo zachytili aj televízne kamery. Pretlmočiť jeho slová zrejme netreba.

Zápas s Fínmi sme však prehrali 2:4, keď dvoma gólmi v poslednej tretine rozhodol o výhre “Suomi” 18-ročný mladík a veľký talent Kaapo Kakko.

Slovensko – Fínsko 2:4

Video/Foto: Facebook/ Zomri, YouTube

Viete, čo raz povedal grécky filozof Platón? "Vedomosti získané na základe donútenia sa neudržia na mysli." Tak sa pokojne usaďte a ak máte čas a kľud, otvorte si niektorú z mojich vedomostných úloh. Ale do ničoho vás nenútim.