Preskočiť na obsah

ODHALENÉ! Obrovský podvod nemeckého hráča na Slovákov: Všetko mohlo byť inak!

To si naši hokejisti nezaslúžili. Takýto názor zrejme prevláda u viacerých slovenských fanúšikov po tom, ako partia okolo kapitána Andreja Sekeru nezvládla zápas s Nemeckom, prehrala ho 2:3 v posledných minútach a je pravdepodobné, že na domácom turnaji končí.

Všetko vyzeralo dobre. Aj keď sme od 24. minúty prehrávali, po góloch Andreja Sekeru a Libora Hudáčka sme zápas otočili. Potom však prišli bolestivé chvíle pre slovenský hokejový národ.

59. a 60. minúta priniesli nečakané góly nemeckých hráčov a znamenali v poradí tretiu prehru Slovákov na turnaji. Práve s Nemcami sme si to mali rozdať o postup do štvrťfinále. Tí však majú po 4 zápasoch 12 bodov, my len 3. Aj keď hráme ďalšie zápasy so slabším Dánskom, Francúzskom a Veľkou Britániu, po čom by sme mali taktiež 12 bodov, v konečnom dôsledku rozhoduje vzájomný zápas.

Na konci zápasu prišiel bodyček zo strany Ladislava Nagya na nemeckého hráča Moritza Seidera. Ten spadol ako podťatý na ľade dokonca zostal ležať niekoľko minút, len aby náš hráč dostal čo najvyšší trest. Tak sa aj stalo. Laco Nagy putoval na tresnú lavicu s trestom 2+10.

Tento nekalý moment zo strany nemeckého obrancu si všimol aj expert RTVS Boris Valábik.

Zdroj/Foto/Video: Šport v RTVS